SMT DİZGİ

Sahip olduğumuz dizgi hattımız ile IPC-A-610 ve ISO 9001 standartlarına uygun olarak müşteri istekleri doğrultusunda üretim yapıyoruz. SMT dizgi işlemi krem lehim uygulama istasyonundan başlar. Bu istasyonda krem lehim PCB üzerindeki padlere uygun bir biçimde sürülür. Sonrasında dizgi öncesi kontrol işlemi yapılır ve SMT Dizgi işlemine aktarılır. Dizgi işlemi sonrasında reflow fırına giren kartların lehimleme işlemleri tamamlanmış olur. Fırından çıkan kartlar kalite kontrol işlemine alınır ve SMT Dizgi prosesi tamamlanmış olur.

SMT Dizgi hattımızın özellikleri:

  • Saatte 24000 komponent dizgi kapasitesi
  • 0201, 0402, 0603, 0805, 1206, 1210, TQFP, QFN kılıflar dahil birçok kılıfı dizebilme.
  • 100 adet feeder bağlantısı.

MANUAL DİZGİ

TH (Through Hole) dizgi işlemi yani manuel dizgi işlemi, elektronik DIP malzemelerin bacak boyu kesim işlemi ile başlar. Sonrasında el ile PCB kart üzerine dizgi işlemi yapılır.

El ile dizgi işlemi sonrasında dalga lehimleme makinesi ya da otomatik lehimleme makineleri vasıtasıyla lehimleme işlemi yapılır. Lehimleme işlemi tamamlandıktan sonra bacak kesme işlemleri ve kart temizlik işlemleri yapılır. Kalite kontrol sonrası manuel dizgi işlemi tamamlanmış olur.

TEST & MONTAJ

Üretimi tamamlanan ürünler müşteri talebine ve parametrelerine göre %100 test edilmektedir. Kartın içerisinde gömülü yazılım mevcutsa öncelikle yazılım yükleme işlemi yapılır. Yazılım yükleme sonrasında kartlar elektriksel ve fonksiyonel olarak müşteri kalite istekleri doğrultusunda test edilir.
Yazılım yükleme ve test işlemleri tamamlanan kartlar müşteri talebi doğrultusunda kutu montaj işlemleri yapılır ve sevke hazır hale getirilir.